Desetikoruna pro Lukáška

Vytisknout

 

Vážené hasičky, vážení hasiči,

dovolte mi, abych Vás oslovila s prosbou o pomoc malému klukovi Lukáškovi Kameníčkovi, který má diagnózu kvadruspastická dětská mozková obrna.

lukasek

Příběh Lukáška: „Lukášek se narodil ve 28. týdnu jako dvojče. Při předčasném porodu byl resuscitován a jeho diagnóza zní kvadruspastická dětská mozková obrna. Jeho bráška svůj boj o život prohrál, když měl půl roku. Luky bojuje dál a snaží se žít svůj život nejlépe, jak to jde. Bez pomoci druhé osoby se ale neobejde. Ve svých 9 letech se jen plazí, sám sedí pouze s pevnou oporou zad a má problémy s jemnou i hrubou motorikou. Podstoupil operaci dolních končetin, což mu umožnilo postavit se na nohy, ale v chůzi mu musí někdo pomáhat, jelikož nemá stabilitu těla. Jeho psychické funkce a intelekt jsou v normě. V září nastoupil do nové školy, kde je šťastný. Má skvělé spolužáky a kamarády z vedlejších tříd a právě mezi nimi si začíná stále více uvědomovat své postižení. Jeho sen "být zdráv" mu nikdo z nás nedokáže splnit. Společně mu ovšem můžeme pomoci k lepšímu životu. A čím? Elektrickým vozíkem.

 foto lukasek


 

Jak můžeme pomoci?

Naší ligovou akcí „Desetikoruna pro Lukáška“

na každé soutěži můžete ke startovnému dobrovolně přidat 10 Kč, je možné i více korun, které se předají přímo na účet Lukáška.

Elektrický vozík s výbavou vyjde na cca 170 000 Kč, maminka Lukáška snad dostane 110 000 Kč od pojišťovny, takže zbývá pomoci s 60 000 Kč. Prosím vás o pomoc s touto částkou, tak aby malý kluk mohl být co nejvíce veselý, soběstačný a v pohodě.

Pojďme, pomoci mamince a část této velké sumy ji zajistit přes nás, hasiče a sportovce Benešovské ligy.

http://www.lukaskamenicek.cz/index.php

V případě dotazů se můžete obrátit na patronku akce: Zdenka Aubrechtová, SDH Všechlapy

 

Celkem se na této akci vybralo 41 976 Kč. Děkujeme

 

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Desetikoruna pro Lukáška.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free