Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Dotaz na pravidla - body
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Dotaz na pravidla - body

Dotaz na pravidla - body 3 týdnů, 2 dní #1189

• Honza Fišer
  • NEPŘIPOJEN
  • Junior Boarder
Ahoj všem,

mám dotaz na radu ligy.

Proč došlo ke změně bodového hodnocení? Minulý systém nefungoval? Bylo rozdělováno moc bodů? Nebo se někomu nelíbilo, že družstva ze středu tabulky pilně sbírala body a v konečném hodnocení to přineslo ovoce?

Očekávám něco ve smyslu sladění s extraligou apod... Což je hloupost - viz. kategorie pps12 bez úprav.

Díky za odpověď

Fíša

Re: Dotaz na pravidla - body 3 týdnů, 2 dní #1190

Ahoj Honzo,

ten důvod je skutečně ten, že jsme to chtěli sjednotit. Okolní ligy(Táborská, Brdská a samozřejmě Extraliga) to tak mají, proto mi to nepřijde jako hloupost, je to osvědčený způsob bodování. Na BNL došlo k navýšení bodů v době, kdy liga nabírala na síle a v průměru jí jezdilo o 10 mužských a 5 ženských družstev více než dnes. Možná to navýšení tehdy bylo unáhlené, protože jinde jezdí daleko více družstev a bodování tam zůstalo léta stejné, ale to teď není předmětem diskuse. Zvolili jsme, že to sjednotíme a vrátíme body na hodnoty, které již dříve liga používala.

Kategorie PS12 bez úprav má body podle očekávaného počtu družstev, které by se mohly účastnit, proto jsou body v této výši. Chceme dostat na ligu i družstva, která by tam normálně nepřijela. Dostanou svoje bodování a svoje ocenění. Je to určitě experiment, který nemusí vyjít, dejme tomu 1 sezonu a řekneme si zda to mělo efekt. Ale faktem je, že liga stagnuje, potřebujeme nový impuls a musíme hledat nové lidi a nové týmy. Na příkladu SDH Drahňovice je vidět, že lze začít s PS12 a vypracovat se až nahoru. Proto tedy zkoušíme takovou kategorii podporovat.

Ve zkratce se dá říct, že rada musí některé věci sjednocovat a některé věci zase inovovat. Je to úděl těchto regionálních lig.

měj se

Lukáš Vítek

Re: Dotaz na pravidla - body 3 týdnů, 2 dní #1191

• Lukáš
  • NEPŘIPOJEN
  • Fresh Boarder
Ahoj Honzo,

přesně jak píše Lukáš, je to návrat k osvědčenému systému.
Ale za sebe musím říct, že mě osobně se ten "netradiční" bodovací systém BNL nelíbil už od samého začátku, kdy se zavedl. Upozorňuji, že v té době jsme se umísťovali pravidelně v rozmezí, které systém nejvíce zvýhodňuje, tzn. 15.-20. místo, takže právě nám ten systém prospěl.

Nevadilo mi, že se dávají body až do 20. místa, v době, kdy na ligu jezdilo opravdu více družstev, mi to přišlo logické. Důvodem, proč se mi systém nelíbil, bylo to, že prakticky nedělal rozdíl mezi výsledky na předních příčkách. Naprostá většina moderních bodovacích systémů napříč sporty má progresivní charakter, tzn. mezi 1. a 2. místem je větší bodový rozdíl, než třeba mezi 10. a 11. místem, a tím jsou zvýhodněny špičkové výkony.
Namísto toho starý systém bodování v podstatě jen vzájemně porovnával umístění týmů mezi sebou, ale už nezohledňoval fakt, že se daný tým umístil na nejvyšších příčkách.
Když si sestavíš loňskou tabulku podle staronového bodování a porovnáš výsledky, zjistíš, že se obvykle prohodí družstva, která měla vyrovnaný bodový zisk, ale polepší si družstvo, které mělo nějaké výrazněji lepší umístění.

Nevím, jestli jsem to napsal dost srozumitelně, ale zkrátka ten původní bodový systém BNL byl podle mě trochu nešťastně sestavený.

S pozdravem,
Lukáš Košata
Poslední úprava: 3 týdnů, 2 dní od Lukáš.

Re: Dotaz na pravidla - body 2 týdnů, 6 dní #1192

• Honza Fišer
  • NEPŘIPOJEN
  • Junior Boarder
Ahoj Lukášové,

díky za odpovědi.

Vezmu to z pohledu družstva ze středu tabulky (snad se tam můžeme počítat ), když jsme odjezdili první sezonu, tak jsme byli poslední, snad dva, tři body. Bylo to opravdu motivační. Stávající systém dával naději, že i když se ne úplně zadaří, tak ten jeden bod se odveze, klidně i víc. A trpělivým a pravidelným sbíráním bodů bylo možné v konečném pořadí mít pěkné umístění.

To že liga stagnuje ale není o rozdělování bodů. Ten příslovečný hund bude zakopán jinde. Ale to není na diskuzi na fóru.

Jestli tento systém přitáhne další družstva uvidíme.

Ať se nám daří a třicátého naviděnou
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.40 sekund
Copyright 2012 Dotaz na pravidla - body.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free