Zpráva ze soutěže v Malovicích

Vytisknout
Zveřejněno neděle 2. srpen 2015 3:59

 

Po dlouhých přípravách vás v sobotu 25.7.2015 přivítali členové SDH Malovice na své, opět o něco vylepšené dráze. Při příležitosti 80. výročí založení sboru se zde konalo 4. kolo Benešovské hasičské ligy, večer následovala zábava s živou hudbou. Po celý den to vypadalo, že přijde nějaký déšť, ale naštěstí se Malovicím až zázrakem vyhnul a celý den nás provázelo sice větrné, ale teplé počasí.

Kolem jedenácté se postupně začali sjíždět soutěžící a i přes velký počet přihlášených družstev se zahájení posunulo pouze o pár minut. Na správnost pokusů a dodržování pravidel dohlížela hlavní rozhodčí Lenka Korgerová spolu s dalšími rozhodčími. U mikrofonu byl jako obvykle Jirka Černík.

Do Malovic se sjelo 31 družstev mužů a 17 družstev žen. Jako první začali svůj útok domácí Malovice, a i když se jim velmi zadařilo, jejich rekordní čas 18,95 stačil pouze na 11. místo. Dále následovaly útoky ostatní družstev a stále bylo na co se dívat. Nejlepší výkon předvedli muži z Jankova, kteří na Benešovskou ligu přijeli letos poprvé, a za čas 16,84 si právem odvezli cenu za 1. místo. Zároveň si přišli i pro sud piva za bezchybný útok v rozstřelu. Na druhém až pátém místě skončili Chářovice B (čas 17,41), Dalovy A (čas 17,60), Sloup (čas 18,11) a Chářovice A (čas 18,16). Zahanbit se nenechalo ani druhé družstvo domácích a s časem 21,44 si vylepšilo svůj výkon z loňského roku. Z důvodu výročí přijelo pořadatele podpořit i několik družstev z blízkého okolí, a to Petrovice, Červený Újezd a Miličín. Za účast v bezkonkurenčním prostředí jim patří dík. V kategorii PS 12 si pro první místo přišli muži z Drahňovic, kteří předvedli velmi dobrý útok za 22,72.

Po krátké přestávce na přestavění dráhy a občerstvení rozhodčích přišly na řadu ženy. Jako první se opět představilo družstvo domácích a s průměrným časem 20,05 obsadilo 9. místo. Ženám se tentokrát dařilo. Nebyl žádný neplatný pokus a pět družstev mělo čas pod 19 vteřin. Těmito družstvy byly na 5. místě Jankov (čas 18,84), na 4. místě Dvorce (čas 18,52), na 3. místě Martinice (čas 18,29) a na 2. místě Všechlapy (čas 18,21). Jednoznačně zvítězily ženy z Louňovic B, které předvedly útok za 17,46 vteřin. A protože ještě o něco lepší čas (17,18) dokázaly zaběhnout i v rozstřelu, přišly si i pro další vítěznou cenu. S neupravenou PS 12 přijely pouze ženy s Chotčin, a tak si odvezly společně s cenou Malovický šnek za nejpomalejší útok i cenu za první místo v této kategorii.

Všem družstvům, divákům i rozhodčím děkujeme za účast a těšíme se na další kolo příští sobotu v Načeradci.

 

 

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Malovicích.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free