Zpráva ze soutěže v Jankově

Vytisknout
Zveřejněno pátek 21. srpen 2015 3:59

 

Sobota 15.8.2015 byla pro všechny příznivce hasičského sportu ve znamení druhého dvojkola v rámci sedmého ročníku Benešovské hasičské ligy. Na denní soutěž ve Střezimíři navázala noční soutěž u nás v Jankově.

Do Jankova se sjelo celkem 45 soutěžních družstev, z toho 28 týmů mužů a 17 týmů žen. Kromě pravidelných účastníků BN ligy z benešovského okresu či návštěvníků z Táborska, přijeli i soutěžící ze vzdálenějších okresů jako např. Chrášťany z okresu Praha – západ či Nalžovice z okresu Příbram.

Zahájení soutěže proběhlo krátce po osmé hodině večerní, na které bezprostředně navázaly již tradičně, jak to na nočních soutěžích bývá, jako první útoky žen. Nejrychlejší požární útok předvedly holky z Petrovic s velmi vyrovnanými sestřiky a výsledným výherním časem 17,23 (LP 17,21), který byl zároveň jediným časem pod 18 sekund. Stříbrnou příčku pak obsadily holky z Dalov s časem 18,58 (LP 18,21) a bronz putoval do Daměnic na základě času 18,64 (PP 18,45). Bramborovou medaili pak vybojovaly holky z Tomic s časem 18,80 a top 5 útoků uzavřely domácí Jankovačky s časem 18,83.

Po krátké přestávce určené pro přestavbu trati a občerstvení rozhodčích soutěž pokračovala požárnímmi útoky mužů. Zlato za nejrychlejší útok zůstalo tentokrát doma, přičemž výsledný čas kluků z Jankova byl 17,25 (PP 16,40). Stříbro si odvezli kluci z Bukovan s výsledným časem 17,33 (LP 17,14) a bronz putoval do Sloupu za čas 17,54 (PP 17,50). Brambory si pak odvezli kluci z Chářovic B za poslední čas pod 18 sekund, konkrétně 17,80. Top 5 u mužů pak uzavřeli kluci ze Zdislavic s výsledným časem 18,04.

Vzhledem k urychlení způsobu skládání hadic na základnu ještě před přípravou stroje a připravenosti jednotlivých týmů byl průběh soutěže poměrně rychlý a vše bylo odběháno krátce po půlnoci. Po krátké přestávce následovalo předávání cen, diplomů a pohárů. Individuálně byli oceněni již tradičně nejrychlejší proudaři. Z holek to byla levá proudařka Petrovic a z kluků pravý proudař Jankova.

Po vyhlášení pokračovala after party až do ranních hodin. Ty největší „držáky“ neodradilo ani počasí, které díkybohu vydrželo po celý průběh soutěže ideálně bez deště, až těsně po přišla bouřka, což už ale díky přístřeškům nikomu nevadilo.

Závěrem velké poděkování všem, kdo se podíleli na přípravách, obsluze občerstvení i pomáhajícím na dalších nezbytných stanovištích jako např. doplňování vody. Děkujeme i rozhodčím a všem zúčastněným družstvům.

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Jankově.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free