Zpráva ze soutěže v Chářovicích

Vytisknout
Zveřejněno pátek 22. červenec 2016 3:59

Oproti pařákům z minulých let nás 9.7. v Chářovicích provázelo celý den příjemné počasí. Gurmánům jsme dle mého osobního pohledu přišli po chuti s výbornými hermelíny na česneku či bylinkami. Po nástupu, státní hymně a představení rozhodčích nám celý den perfektně odmoderoval ,,osiřelý" bez moderátorské pomoci Jirka Černík. O body k nám přijelo bojovat celkem 24 družstev mužů a 12 družstev žen.

Na nově postavené základně se jako první tým postavili muži z Křivsoudova, kteří ihned po odběhnutí jeli hájit čest na soutěž do Kladrub. Časem 19,29 obsadili 10. místo. Jako druhý se nám představil jediný zástupce v kategorii PS12 bez úprav,  a to nedaleké Břežany, které si vysloužily potlesk za předvedený čas 25,98. Ihned po nich šli další skoro domácí, a to Bukovany. Časem okolo 20-ti vteřin však moc bodů bohužel nepobrali. První NP - někdy příště si připsali kluci z Radošovic. Následoval útok domácích - Chářovického Áčka, které se chtělo konečně doma chytit. Bohužel ani doma se nedařilo časem okolo 22 vteřin a tak se musíme chytit jinde. A náhle přišel historický okamžik pro tým z Dalov. Po 7 letech zápolení na BNL si chlapci s časem 17,44 odváželi 1. místo ! Gratulace, hoši a přejeme zlatý útok i na MČR v Brně ;) Také Louňovice pod Blaníkem se nám pěkně rozjíždí, i když je potřeba shody 2 proudařů, tak čas 16,89 ( nejlepší sestřik dne ) na pravém terči ukazuje, že 16-tka zde zaběhnout lze. Následovaly časy okolo 20 vteřin v podání Všechlap a Odlochovic a šel na řadu loňský vítěz Zdislavice A - časem 17,7 si došli pro 2. místo. Kluci však litovali velkého prostřiku na obou terčích. Následoval útok za útokem, kdy jsme mohli vidět útoky kolem 19-ti až 20-ti vteřin a čekalo se na druhý domácí tým Chářovice B, který šel na řadu jako předposlední. Předvedl útok s hodnotou 18,14, který v tu chvíli zajišťoval 3. místo. Než ovšem vyběhl poslední tým SDH Daměnice, který časem 17,96 bral 3. místo.

Po pauze a přesunutí terčů na 2B se nám představila kategorie žen. Kdo mohl tušit, že hned prvním útokem si Louňovice A budou držet vedoucí pozici časem 19,51 až do posledního útoku žen z Petrovic. Abych ale nepředbíhal, tak Martinice předvedli velice pěkný útok se 17-tkou na pravém proudu a Všechlapy měli 18-tku na proudu levém. I tak jim celkový čas 20,06 zajistil 3.místo. Pak jsme ale také mohli vidět ,,létajícího Čestmíra" v podobě rozdělovače u žen ze Zdislavic. Že se u nás nedařilo sejít se oboum proudařkám nasvědčoval i útok žen ze Sloupu, kdy vpravo byl sražen terč v čase 17,53 ( nejlepší sestřik ), ale druhý terč až v čase 21,40. Konečnou podobu stupně vítězů, tak jako v kategorii mužů, přidali posledním útokem ženy z Petrovic časem 18,77. Tímto časem odsunuli do té doby vedoucí Louňovice A na druhou příčku a odváželi si skleněný pohár za 1. místo.

V mužské kategorii ve finále na 2B o soudek piva nejlépe uspěly Daměnice s časem 14,80. V kategorii žen se nerozdával soudek vína, ale pro dort a věcné ceny si doběhly ženy ze Sloupu za čas 18,11.

Na závěr bych chtěl poděkovat proudařům ( hlavně v mužské kategorii ), že více nepopisují ve svém týmu zelený ,, hábit´´ hladiny rybníka a neděsí tím košaře v týmu. Příští rok, pokud bude s hůry dáno, tak by mohla být již voda čistá jako okvětí bílé lilie.

Děkujem VŠEM a všem týmům za účast !

Milan Pádivý

 

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Chářovicích.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free