Úvod do pravidel

Vytisknout

 

Jednotlivé pasáže vznikaly během několika jednání, jsou mnohdy výsledkem kompromisu, nicméně odrážejí aktuální směr, kterým by se měla BNL vydat v následujících letech.

Zaznamenali jsme vůli závodníků (např. v dotazníku), aby se přijala pravidla nová, ideálně kompletně převzatá z jiných lig. Zejména jsem se setkával s názorem převzít kompletně pravidla „Extraligy ČR v požárním útoku“. Tento způsob by byl sice nejrychlejší, nicméně by nepřinesl požadovaný efekt. BNL má zažita některá ustanovení, která by se do nových pravidel stejně musela dopisovat. Různé odlišnosti dávají této lize svůj typický ráz. Především se ale domnívám, že naše liga není jako celek natolik vyspělá, abychom mohli převzít pravidla výrazně tenčí a jednodušší. Taková pravidla vyžadují odlišný přístup závodníků, organizátorů a všech součástí ligy. Zejména se předpokládá daleko vyšší disciplinovanost, kterou není nutné restriktivně nařizovat, protože by měla být součástí obecného povědomí všech družstev. V mnohých směrech jsme vůči vyspělejším ligám pozadu až o několik let a řešíme nyní situace, které se tam řešily dávno před námi.

Rozhodli jsme se proto vyjít ze stávajících pravidel BNL a poupravit jejich znění, abychom mohli pravidla využít pro rok 2012. Jednotlivé odstavce byly očíslovány pro lepší přehlednost. Důležité změny jsou v textu graficky zvýrazněny.

Případné dotazy a připomínky k nové verzi pravidel můžete zasílat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , pokusím se zodpovědět všechny dotazy co nejdříve.

 

Lukáš Vítek, rada BNL

 

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Úvod do pravidel.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free