Zpráva ze soutěže v Daměnicích

Vytisknout
Zveřejněno pátek 3. srpen 2012 13:59

Benešovská hasičská liga s Ferdinandem má za sebou další zajímavou soutěž, která nabídla k vidění spoustu vzrušujících momentů a ukázala krásu požárního sportu v historicky prvním závodu na 2B v obou kategoriích mužů i žen. První ročník soutěže „O pohár SDH Daměnice“ se konal 28.7.2012 a byl také premiérovým představením dráhy v Daměnicích, které se ujaly pořadatelství 4.kola BNL.

Celkem 26 mužských a 12 ženských družstev bylo jistě zvědavých na nachystanou trať, která jim během sobotního odpoledne přinese další body do celkového hodnocení ligy. Závodníky čekala travnatá dráha s betonovou základnou, dva přípravné boxy a časomíra SDH Načeradec vylepšená o další obří displej. Museli jsme oželet účast Jirky Černíka, který si užívá zaslouženou dovolenou. Zato při vjezdu do areálu byl jako první slyšet DJ Honza Pekárna, který k nám zavítal jako zkušený matador z Táborské ligy a hned od začátku to pořádně rozjížděl.

Startovní listina byla smíchaná a střídaly se útoky mužů i žen. Jako první si dráhu zkusili Sedmpány a zahájili soutěž časem 17,05. Kluci z Jankova si vzali nízkou startovní pozici a zřejmě věděli proč. Perfektně provedená základna a především pekelně rychlá voda z mašiny slibovala nadějný výsledek. Terče sepnuly v čase 14,38 (PP 14,25) a na světě byl nový rekord Benešovské ligy na 2B. Hned z počátku byla nasazena laťka pořádně vysoko. Po Jankovu se chtěli ukázat i muži z Načeradce B, ale čas 18,62 nemohl na průběžné vedení ani pomýšlet.

První z ženských družstev šly Tomice A, které předvádějí stabilní výkony a drží průběžné druhé místo. Díky horším sestřikům z toho byl čas pouze 22,23. Domácí družstvo mužů z Daměnic se představilo jako páté. Čas 16,92 nedával moc šancí na hezké umístění před domácím publikem, které si rozhodně nenechalo závod ligy ujít. Bystřické ženy už s opravenou mašinou za zády mohou pravidelně míchat pořadím, nicméně dnes voda trochu překvapila levou proudařku a holky umí zaběhnout i lépe než 25,56. Tomice B ženy předvedly také prostřiky 24,12 (LP 21,94) a ženy ze Všechlap pro změnu zaváhaly na rozdělovači (40,55). V následující sérii jsme viděli dva časy, které se vešly do první desítky mezi muži. Chářovice B (16,50) a Tomice A (16,40).

V depu už se mezitím připravovaly domácí hasičky z Daměnic, které vyrazily na trať jako třinácté. Velice nadějným časem 18,83 se ujaly vedení a bylo jasné, že v obou kategoriích dnes bude našlapáno. Následovalo několik čistě mužských soubojů. Přibyšice A ani Bystřice dnes vítěze mezi muži neohrozili. Čekali jsme až na výkon Chářovic A, 15.19 bylo ovšem na rekord Jankova daleko. V krátkém sledu pokračovali Odlochovice s neplatným pokusem a Všechlapy 17,69. Borcům z Jablonné se na Benešovské lize zatím nepodařilo předvést ideální útok, i s prostřikem zaznamenali 15,56. Hned následující Radětice mají z Brdské ligy kvalitně natrénovano na 2B, dal se tedy čekat souboj o první místo. Jinak pěknému útoku scházelo pouze málo a 14,95 bylo v tu chvíli pouze druhé místo.

Po delší době se představily na dráze ženy. Čechtice ovšem nepředvedly nejlepší pokus a také Malovice měly lepší představu o čase. Poslední tři mužská družstva do přestávky Bukovany, Louňovice a Načeradec měli rozběhnuto na mírně lepší časy, ale chybičky se prostě neodpouštějí.

Po přestávce byly ženy Chotěmice už možná na startu myšlenkami na Táborské lize (kde skončily večer druhé), a možná je dnešní odpolední nevydařený útok za 29,82 správně nabudil. Ani ženy z Louňovic (29,82) nemohly být s výsledkem spokojené. Ženská kategorie ovšem gradovala, když se na start postavily holky z Jankova. Hezký útok v osobním rekordu a první místo znamenal čas 18,10.

Soutěž vstupovala do finále, časy byly nastaveny poměrně vysoko, a proto nebylo na co čekat. V mužích se o bednu pralo Chotilsko a Sloup, ale téměř shodné časy těsně nad 16s stačily až na páté resp.šesté místo. Tomicím nepomohly k dobrému výkonu ani nové dresy, vystřelená hadice z mašiny ovšem stabilitě mašině na platě nepřidala a celkově si zapsali N.

Ženy Malé Přílepy Modré pak ukázaly hezký útok 19,09, který stačil na bronz. Předvedly se také dvě mašiny bez úprav. Náchod a Vračkovice si to rozdali v duelu, který skončil lépe pro Náchod. Posledním útokem zakončily základní část ženy z Načeradce. I přes zranění na rozdělovači dokázaly útok dotáhnout a sestříknout za 24,08.

Závěrečné rozstřely měly být vyvrcholením dne. Obsazení družstev předurčovalo další hezké časy a možná i nové rekordy BNL. Svůj útok stačily odběhnout ženy z Tomic a poté to přišlo… Čekali jsme sice bleskovou smršť na dráze, nicméně přišla blesková smršť z nebes a Daměnickým údolím se prohnala silná bouře s kroupami, která bohužel předčasně ukončila závod. Rozstřely byly zrušeny a většina promočených závodníků se již těšila na vyhlášení.

DJ Honza Pekárna sotva stačil vylít zbytky vody z mixážního pultu a mohlo se přistoupit k prvnímu vyhlášení BNL v Daměnicích. Chtěl bych se tímto omluvit za bojové podmínky, které nás při vyhlášení provázely. Předání jsme směřovali co nejrychlejší, bez ozvučení nebyl ceremoniál příliš reprezentativní. Naštěstí jsme vše stihli předat do příchodu další bouře. Putovní poháry směřují do Jankova. Je veliká škoda, že se vítězové nemohli se svými puťáky dostatečně pomazlit již při vyhlášení, ale snad si na to najdou do roka a do dne čas J. Po vyhlášení následoval úprk do aut a proběhla jedna z nejrychlejších evakuací daměnického hřiště, jakou jsem kdy viděl.

Soutěž na 2B je za námi. Doufám,že vám Daměnice daly více než jste čekali.

Lukáš Vítek

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Daměnicích.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free