Zpráva ze soutěže v Daměnicích

Vytisknout
Zveřejněno středa 10. červenec 2013 6:59

Když se řekne „soutěž Daměnice“, každý si hned vybaví „soutěž na 2B“. Již druhý rok jsme se sešli na travnaté dráze v Daměnicích, abychom absolvovali třetí kolo Benešovské ligy, které bylo zároveň oslavou 85.výročí založení SDH Daměnice. Na domácí půdě nás krátce přivítal nejprve starosta místního sboru, který předal slovo vedoucímu rady BNL Lukáši Vítkovi. Ten představil hlavní rozhodčí Lenku Korgerovou, která se mimochodem v průběhu soutěže dozvěděla, že se stala babičkou, a poté už se mikrofonu ujal Jirka Černík.

Startovní pole bylo opravdu početné – 28 družstev mužů a 16 družstev žen. Mezi nimi i někteří hosté z Táborské i Brdské ligy. Jelikož obě kategorie, muži i ženy, běžely na 2B, byla startovní listina smíšená. Střídavě tedy mohli své oko potěšit muži pohledem na krásné hasičky i ženy pohledem na chrabré hasiče. Jako první vyběhli na trať kluci z Louňovic a předvedli krásné časy LP 15,95 a PP 15,85, díky kterým se umístili na čtvrtém místě. Po nich startovalo družstvo, které k nám zavítalo až z okresu České Budějovice, SDH Jaronice. Kluci to měli krásně rozběhnuté, ale problém na sání (savice se dotkla vody před nasazením koše) je bohužel vyřadil ze hry. Pak přišel na řadu jeden z favoritů, SDH Zdislavice. Pravý proudař ale nezvládl svou proudnici a s časy LP 15,63 a PP 26,50 skončili až na 19.místě. Poté startovali kluci z chářovického „áčka“ a o vítězi bylo rozhodnuto. S bezkonkurenčními časy LP 14,86 a PP 14,99 brali první místo. Kluci z Daměnic si před domácím publikem samozřejmě nechtěli „uříznout“ ostudu a s časy LP 15,78 a PP 15,31 získali bronzovou medaili. A chvíli poté bylo rozhodnuto i o stříbrné pozici, pro kterou si doběhli kluci s Dalov s časy LP 15,25 a PP 15,49. Rozstřelovou pětici pak doplnilo družstvo Tomice A s časy LP 16,38 a PP 16,23. Divokou kartu získali chlapci z Bukovan, kteří se v základním kole umístili na sedmé pozici s časy LP 16,02 a PP 16,83. V následném rozstřelu svou vynikající formu potvrdili Chářovice A a s časy LP 14,34 a PP 15,09 si doběhli pro soudek piva. V základním kole jsme bohužel viděli 8 neplatných pokusů a to i od takových favoritů, jako jsou SDH Jankov, SDH Všechlapy nebo SDH Sedmpány.

Jak bylo již zmíněno, děvčata se v útokách střídala s chlapci. Jako druhé mezi ženami startovalo SDH Načeradec, které s časy LP 21,02 a PP 21,50 uzavřelo pětici postupující do rozstřelu. Pak opět přišli na řadu domácí. Daměnice A mají stejně jako loni vynikající formu a jako jediné ženské družstvo předvedly čas pod 20 vteřin, a to rovnou LP 18,33 a PP 18,19. Takže jasné vítězky. Po nich startovala děvčata z Jankova, jejichž časy LP 19,66 a PP 20,48 stačily „pouze“ na druhé místo. Za ně už se seřadily na třetí místo holky z Martinic s časy LP 20,66 a PP 20,70 a na čtvrté SDH Tomice A s časy LP 21,03 a PP 20,49. Divoká karta padla na „hosty“ z okresu Tábor, SDH Zhoř u Tábora. V rozstřelu se nejvíce dařilo tomickým děvčatům, která díky časům LP 19,76 a PP 20,04 získala meloun a dárkový balíček.

Kromě závodníků se po dráze proběhli také členové staré gardy daměnických hasičů. Během přestávky nám předvedli ukázku historické stříkačky „Márovky“ z roku 1929.

V závěrečném ocenění byly předány poháry také v kategorii PS-12 bez úprav a svou cenu obdrželi i ti „nejpomalejší“, a to velmi stylově - perníkovou daměnickou želvou. SDH Radětice si odvezli cenu pro nejrychlejšího košaře, v ženách byla nejrychlejší domácí košařka Lenka Kratochvílová. Nejrychlejším proudařem pak byl zvolen Martin Čech z SDH Chářovice a proudařkou Martina Lenhartová z SDH Daměnice A.

V průběžném pořadí si již slušný náskok vytvořila děvčata z Daměnic A a díky dnešnímu vítězství mezi muži se na první místo „vyhoupli“ kluci z Chářovic A, kteří nás v sobotu 13.7. přivítají na čtvrtém pokračování seriálu BNL.

Autor: Martina Suchánková

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Daměnicích.