Zpráva ze soutěže v Chářovicích

Vytisknout
Zveřejněno čtvrtek 18. červenec 2013 6:59

Tartanový start, zámková dlažba pod základnou, dobře připravená soutěžní dráha, ale taky pistáciově zbarvená voda v kádi. I tak by se dalo charakterizovat 4. kolo Benešovské hasičské ligy s Ferdinandem konané 13.7. v Chářovicích. Prosluněný den moderovalo duo Vláďa Filip a Milan Pádivý, neboť obvyklý moderátor Jirka Černík se musel z důvodu nemoci omluvit. Pro nezaujatého diváka to byl jistě ( mimo vynikajících sportovních výkonů ) kulturní zážitek ! Z pozice hlavní rozhodčí dohlížela na požární útoky Lenka Korgerová, startér byl Zdeněk Šanda a na ulité starty upozorňovala Kateřina Bubníková . Přípravné plato a použitou techniku kontroloval Jan Král, rozhodčí na základně byla Eliška Kubásková. Na čáru nástřiku dohlížel Radek Novák. U kontroly hadic asistoval Honzík :) Do Chářovic si přijelo zazávodit 23 mužských a 13 ženských družstev.

Po rychlém nástupu družstev a připomenutí oslav v rámci 85. výročí od založení sboru zazněl ve 12.50 výstřel ze startovní pistole. Na 1. startovní pozici byli nachystáni muži z Radětic. Po prvním výstřelu a krátkém odběhnutí od základny si však svůj start museli zopakovat z důvodu výpadku časomíry. To však tak zkušené borce nerozhodilo! Opakovaným pokusem zaběhli čas 17,67 ( LP dokonce 17,12 ), kterým nastavili vysokou laťku pro ostatní družstva. I takovému družstvu jako jsou Přibyšice. Rychle na start a poté odjezd na dovolenou. Kluci si dali svůj osobáček 20,22, za který jim patřilo konečné 9. místo. Dalším v pořadí byly Všechlapy, kterým mašina přisávala vzduch a s výsledným časem 23,58 chlapci včetně zapůjčené strojnice od jejich ženského týmu spokojeni být nemohli. Pohledy diváků se však nyní upřeně soustředili na dráhu. Domácí a průběžně první tým BNL Chářovice A byly na startu. Využití domácího prostředí konečně vyšlo.Doposud nejlepší čas probíhajícího ročníku 17,19 ( PP 16,93 ) předurčoval domácímu družstvu vynikající výsledek. Zařadili se tedy na první místo.To platilo i po odběhnutí dalšího z favoritů, kterým bezpochyby pro tuhle sezonu jsou Zdislavice. Po jejich pěkném útoku si zapsali čas 18,07, čímž se zařadili za průběžně druhé Radětice, které po shlédnutí těchto útoků čekal přejezd na Brdskou ligu. Bylo odběhnuto 5 útoků a kdo by v tu chvíli řekl, že pořadí se na prvních třech místech už měnit nebude. Nepopulární 4. příčku si z Chářovic odvážejí již druhý rok za sebou piráti z Bukovan za čas 18,35. Klidná ruka na plynu byla vidět u druhého domácího družstva Chářovic B, kdy po zaváhání pravého proudaře měl celý tým na ztrátu zaděláno. Nakonec však čas 19,30 stačil na 5. míso zaručující postup do rozstřelu o sud piva. Velké prostřiky můžou mrzet borce z Dalov. Časem 19,37 brali body za 6. místo. Mrzet je však nemusel ani ,,nepřímý" postup ze základního kola do rozstřelu. Dostali se tam na divokou kartu a rozstřel na 2B časem 15,48 vyhráli. Do TOP 10 a časy pod 20 sec. se ještě vešli Načeradec A 19,46 a Tomice A 19,56. Desítku uzavřeli Louňovice časem 20,28 ( vlevo však bylo sraženo za 18,04 ! ) Konečné pořadí uzavírali Odlochovice za jediný NP na dnešní soutěži. Příslibem do budoucna je však povedený útok mimo pořadí, který kluci obdrželi za přání Lenky z pozice hlavní rozhodčí.

Po asi 20 min. pauze, která byla vyplněna ukázkou koňské stříkačky v majetku SDH Ouštice a výkladem její historie, byl odstartován souboj něžného pohlaví. Dnes jakoby 1. startovní pozice zaručovala bezva výsledek. Toho využili Martinické ženy k času 19,39 ( PP 18,56 ). Za zmínku stojí fakt, že mašina je o obsahu pouze 1500 cm3. Z druhé pozice startující a toho času dosahující výsledku 22,54 stačilo pouze na 6. místo pro družstvo z Načeradce. Ze třetí startovní pozice, ale z průbežného 1. místa v celkovém pořadí, se nám rozběhly ženy z Daměnic A. Zdržení pravé proudařky na základně však nedávalo naději na větší úspěch a tak s časem 29,48 braly body za 10. místo. Zaváháni favoritek však vybičovalo Všechlapské ženy, které startovaly následně. Jejich prozatímní nejlepší čas této sezony měl hodnotu 19,08 a zajistil holkám první místo, 20 bodů a skleněný pohár do své sbírky. Posledním 19-tkovým časem se uvedl tým Louňovic - konkrétně 19,87. Pro holky to byla nejen radost ze základního kola za pěkný čas, ale hlavně vítězství v rozstřelu do kterého se dostali ze 4. místa. Sladký dort v podobě odměny jim zajistil čas 19,05. Zbývá tedy hádanka, kdo doplnil Všechlapy a Martinice na stupních vítězů? Přeci Daměnické dámy a tedy jejich ,,Béčko" za čas 19,48 a nejvyrovnanější sestřiky ( PP 19,44 ) Posledním, kdo výrazněji bodoval a postupoval z 5. místa do rozstřelu, byly Tomice A za čas 21,95.

Menší ocenění si z této soutěže odvezli ženy z Chrášťan a muži z Drahňovic za nejlepší časy v kategorii PS 12 bez úprav. Nejlepší proudař byl David Höhn z Chářovic A, jehož sestřik byl 16,93 a proudařka Radka Blandová z Martinic za trefu 18,56. Košaře Milana Procházku mají nejlepší v Chářovicích A za čas 3,92 a košařku v týmu Všechlap za čas 4,74.

Nyní má Benešovská liga 2 týdny volna a poté se přesune na premiéru v pořádání jednoho z kol BNL 3.8. do Malovic.