Zpráva ze soutěže v Malovicích

Vytisknout
Zveřejněno neděle 11. srpen 2013 6:59

 

Po nekonečných přípravách nastal den D a v sobotu 3.8.2013 vás poprvé přivítali členové SDH Malovice na své nově vybudované dráze. Hned od rána teploměr šplhal na velmi vysoké teploty, proto byla připravena ještě jedna káď a hadice s vodou pro osvěžení soutěžících, diváků i pořadatelů.

Překvapivě jako první (již před 10 hod.) dorazilo družstvo z Horních Měcholup, které zavítalo na Benešovskou hasičskou ligu poprvé. Kolem jedenácté se začali sjíždět i ostatní, ale protože některá družstva přijela na poslední chvíli, zahájení se posunulo téměř na 13 hodinu. Pak už ale vše probíhalo podle plánu a hlavně podle instrukcí hlavní rozhodčí Lenky Korgerové a dalších rozhodčích. U mikrofonu byl jako obvykle Jirka Černík.

Do Malovic se sjelo 24 družstev mužů a 15 družstev žen. Jako první začali svůj útok domácí muži. Se svým časem 21,16 byli spokojeni, jejich výkon však stačil pouze na 12. místo. Druhý útok v pořadí předvedlo družstvo Chářovice A, které časem 17,05 jednoznačně zvítězilo. Chářovičtí se poté přesunuli na Táborskou hasičskou ligu, takže svoje místo v rozstřelu přenechali šestým Přibyšicím s časem 19,41. Kdo by ale chtěl tvrdit, že už se toho víc stihnout nedá, je na omylu. Muži z Chářovic se ještě vrátili zpět na závěrečné vyhodnocení a převzali si zaslouženou cenu za 1. místo. Na druhém až pátém místě skončili Radětice (17,65), Bukovany (18,69), Louňovice (18,75) a Daměnice ( 18,87). Do závěrečného rozstřelu bylo vylosováno družstvo Tomice B, které však svým výkonem neohrozilo vítěze rozstřelu – Radětice.

Po krátké přestávce na přestavění dráhy a občerstvení rozhodčích přišly na řadu ženy. Jako první se opět představilo družstvo domácích a jejich výsledný čas 22,75 byl pro ně samotné velkým úspěchem, i když stačil pouze na 10. místo. Poté následoval, stejně jako v kategorii mužů, nejlepší útok, který předvedly ženy z Daměnic (čas 18,57). Další v pořadí, s téměř neuvěřitelně malými časovými rozdíly, zkončila družstva Tomice A (19,81), Dalovy (19,84), Všechlapy (20,00) a Načeradec (20,07). Za zmínku stojí ještě družstvo žen z Miličína. I když skončilo na posledním 15. místě, jako jediné startovalo v kategorii PS 12 bez úprav a zároveň si zasloužilo uznání za útok s klasickým sáním. Mezi pět nejlepších se do ženského rozstřelu losem zařadilo ještě družstvo z Martinic. První místo si zasloužily svým časem 18,14 ženy ze Všechlap. Kdyby tento výkon předvedly i v základní časti, byly by jednoznačně nejlepší.

Vítězná družstva v obou kategoriích, tzn. Chářovice A a Daměnice A, potvrdila svou výbornou formu a zajistila si další náskok v průběžném pořadí. Doufejme však, že ani další družstva se nenechají zahanbit a předvedou své maximum již tuto sobotu v Načeradci.

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Malovicích.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free