Zpráva ze soutěže v Bystřici

Vytisknout
Zveřejněno úterý 10. září 2013 6:59

 

Dne 7.9.2013 proběhl v Bystřici již X. ročník Poháru starosty SDH Bystřice v požárním útoku, který byl zároveň VIII. kolem V. ročníku Benešovské ligy s Ferdinandem. Oproti loňskému ročníku byly na hřišti provedeny značné úpravy pod bedlivým okem a pracovitýma rukama Michala Dvořáka a Franty Křivánka. Prostor pro provedení útoků byl posunut do travnaté části, bylo provedeno zpevnění plochy pod základnou zámkovou dlažbou, pevně vytyčena startovní čára i čáry nástřiku. Pro zkvalitnění zázemí byla vybudována prostorná pergola. Nové prostředí přivítalo v sobotu za nádherného počasí 15 družstev žen a 23 družstev mužů. Prezence proběhla ve svižném tempu, a tak mohl být v řádném časovém termínu proveden nástup družstev a včasné zahájení soutěže.

První se na start postavilo družstvo mužů z Bystřice, které se v letošním ročníku představilo poprvé. Čas 23.90s sice na žádné přední umístění nestačil, ale muži určitě ostudu neudělali, pokus dokončili se ctí a 14. místo odpovídá daným možnostem. Body si rozdělovali již tradiční soupeři z předních míst letošního ročníku. Pokusů pod 19 vteřin bylo pět a do 20 vteřin se vešlo 9 družstev. Naprosto excelentním způsobem si pro první místo sáhli muži z Jankova s časem 16.80s. Druhé s časem 18.10s skončilo družstvo ze Zdislavic. V tomto družstvu se snoubí mládí se zkušeností a působí klidným a přesto nesmírně bojovným dojmem. Třetí místo si odvezlo družstvo z Dalov s časem 18.46s. Další výsledky jsou ke shlédnutí na stránkách Benešovské ligy. Za připomínku ještě stojí boj o celkové umístění mezi družstvy Chářovic a Radětic. Ani jedněm se zrovna moc nedařilo a umístění na 9. a 7 místě dávají tušit napětí do posledních závodů ve Všechlapech. Obdiv diváků, ale i samotných závodníků vždy přinese i souboj PS 12, které do Bystřice přivezla družstva Drahňovic a Chrášťan. V Bystřici si své vítězství vychutnali Drahňovičtí.

Soutěž děvčat zahájilo také družstvo z Bystřice. V letošním ročníku dochází často ve změnách v soupisce, tak se ani nečekal útok na přední místa. S časem 23.18s obsadila děvčata 10. místo. A pak se i v kategorii děvčat začalo bojovat o body – a jak! Šest pokusů pod 20s. Souboj o první místo, kde rozhodovalo pouhých 7 setin sekundy, pro sebe získala děvčata ze Všechlap s časem 18.59s. S druhým místem se s časem 18.66s musela spokojit děvčata z Jankova. Obdiv rozhodně zaslouží i děvčata z Načeradce, která s časem 19.16s vybojovala 3. místo, a kde si zvláště můj obdiv vysloužila Dáša na rozdělovači. V jejím věku (snad mi to promine), předvést takový výkon, na pochvalu a obdiv určitě je. O dalších výkonech určitě vypoví i výsledková listina na stránkách Benešovské ligy. I mezi ženami byla jedna PS 12 a svůj požární útok s touto mašinou předvedly ženy z Chášťan.

Ze závěrečných rozstřelů si za vítězství šunkové prasátko odnesly ženy ze Všechlap a soudek piva muži z Dalov.

Velké poděkování si zaslouží nejen tým pořadatelů, ale také Jarda od časomíry z Načeradce a pochopitelně stále energií sršící Jirka Černík, jehož role komentátora prochází celou soutěží Benešovské ligy jako stříbrná nit.

Lenka

 

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Bystřici.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free