Zpráva ze soutěže v Bukovanech

Vytisknout
Zveřejněno pátek 13. červen 2014 6:59

Tak nakonec došlo i na nás. V sobotu, dne 7. 6. 2014, jsme v naší vísce na místním fotbalovém hřišti nastartovali sezonu Benešovské hasičské ligy 2014, a to soutěží s názvem „O pohár starosty obce.“ Měli jsme to štěstí, že sluníčko se na nás usmívalo po celý den.

Jakožto začátečníci v pořádání této soutěže jsme před celou touto akcí měli hodně napilno. Doposud pouze jako účastníci jsme neměli ani páru o tom, co všechno je potřeba udělat pro to, abychom v organizaci této soutěže uspěli. Troufám si ale říci, že veškerá píle všech lidí podílejících se na přípravách a následné samotné realizaci nepřišla rozhodně vniveč. Ba naopak, z mého pohledu se rozhodně nemáme za co stydět a můžeme na sebe být hrdí z důvodu dobře odvedené práce. Velké díky patří především naší paní starostce SDH Bukovany, Janě Kohoutové, která se do toho ponořila opravdu s vervou a nic nenechala náhodě.

Teď už konečně k samotnému průběhu soutěže. Prezence družstev probíhala od 10:00 hod. Jako první dorazili na místo činu natěšení kluci z Břežan, jako druhý dorazily Všechlapy, následně Chářovice, Přibyšice, atd. Začátek soutěže byl naplánovaný na 11:00 hod. a to se plus mínus o nějaké ty minutky dodrželo. Důkazem toho, že vše proběhlo v pořádku a bez komplikací je i dřívější zakončení soutěže v 16:00 hod. místo v 17:00 hod., což si myslím každý rád uvítal, jelikož nás čekal ještě přejezd na 2. kolo BNL, a to na noční soutěž do Jankova.

V kategorii útoků mužů se na 1. místě umístil Bezděkov pod Třemšínem s krásným časem 16,28. 2. místo získalo družstvo Chářovice A s ne o moc horším časem 17,08 a na 3. místě skončilo družstvo Radětic s časem 17,55. Jen takové podotknutí, kluci z Bezděkova, kteří běhají hlavně extraligu a na BNL zavítají pouze, jak jim to čas dovolí, si právě u nás v Bukovanech zaběhli svůj osobák a na noční soutěži v Jankově nás osobně poprosili, jestli bychom jim nevěnovali dřevěnou destičku z naší výsledkové tabule, na kterou byl zaznamenán úžasný čas, který se jistě zapíše do historie BNL. Jak štěstíčko přálo klukům z Bezděkova, tak se naopak obrátilo proti klukům z Jankova, které potrápila prasklá hadice a rovněž proti klukům z Drahňovic, které bohužel zradila mašina. U obou těchto družstev se tedy ve výsledkové listině objevilo tolik nepopulární „N.“

V kategorii útoků žen se na 1. místě umístily holky ze Všechlap s moc pěkným časem 18,29. Na 2. místě skončilo družstvo Daměnice B s časem 18,63 a pohár za 3. místo si odvezly holky z družstva Daměnice A za čas 19,15. V této kategorii štěstí nepřálo holkám ze Střezimíře, které i přes velkou snahu útok nedokončily a získaly tedy nepopulární „N.“

Co se týká výsledků z rozstřelů, tak za muže si soudek odvezli kluci z Bezděkova pod Třemšínem a za ženy si jízdu na raftu po Sázavě užijí holky z družstva Daměnice A.

Jak je vidět, kluci z Bezděkova vybrali vše, co se dalo, a tak není překvapením, že i kategorii nejrychlejší proudař vyhrál rovněž proudař z Bezděkova. Nejrychlejší proudařkou se stala proudařka ze Všechlap.

V kategorii PS 12 se mohla utkat 2 družstva, a to Drahňovice a Břežany. Nakonec

tomu tak nebylo, protože kluky z Drahňovic zradila mašina (ach ta technika), tudíž o vítězi této kategorie nebylo pochyb. Stali se jím kluci z Břežan.

Oproti minulým ročníkům, letos byli odměněni i rozhodčí jako poděkování za dobře odvedenou práci a výdrž.

Nutné je zde zmínit i to, že v Bukovanech začaly 2 charitativní sbírky, které nás budou provázet celou soutěží, a to „Desetikoruna pro Lukáška“ a „Víčka pro Mirečka.“ Jen na soutěži v Bukovanech se z potřebných 60 000,-Kč na elektrický vozík pro Lukáška vybralo něco přes 6 000,-Kč. Na tomto příkladu je moc hezky vidět, že účastníci BNL nejsou jen závodníci, kterým jde výhradně o dobré umístění, ale jsou to především lidé se srdcem na pravém místě s neuvěřitelnou silou dokázat se stmelit, když to je potřeba.

Jak bylo vidět, snažili jsme se myslet i na nejmenší účastníky soutěže. Myslím si, že dětský koutek zabodoval a děvčatům, alias klaunům, patří velké dík za dobře odvedenou práci. Stejně tak jako všem členům i nečlenům SDH Bukovany, kteří nějakým způsobem přiložili ruku k dílu.

Určitě zde nesmím zapomenout poděkovat sponzorům, bez kterých by to určitě nebylo ono. Velké díky patří následujícím: Benea, Benecentrum, Quo s.r.o, Obec Bukovany, Bisport, Pivovar Ferdinand, Týdeník Jiskra, Rádio Blaník, Hasiči CZ, Pronájem plošin Edparket, Jadberg, Betonárka Tybet-Týnec nad Sázavou, Autodoprava Jaroslav Jiroušek a za čistou vodu v kádi velké poděkování firmě Vodovody a kanalizace Týnec nad Sázavou s.r.o.

Jako pořádající máme z celé akce velice dobrý pocit a snad se nám to napoprvé povedlo. „Jen ten Váš kanálek, ten nám teda dal!“ To byla asi jediná výtka od pana Vítka z Daměnic. J

Co víc si v závěru přát? Snad jen to, aby příště celý den patřil jenom nám …