Zpráva ze soutěže v Daměnicích

Vytisknout
Zveřejněno pondělí 11. červenec 2016 3:59

Druhé kolo letošního ročníku BNL se konalo v Daměnicích. Soutěž “O pohár SDH Daměnice” byla již pátým ročníkem této soutěže, konala se jako obvykle na 2B, kdy muži a ženy mají jak společnou trať tak i společnou startovní listinu.

Přijelo 29 mužských a 16 ženských družstev, z toho 3 družstva mužů a 2 družstva žen soutěžila v kategorii PS-12.

Mužskou kategorii ovládli kluci ze Zdislavic A časem 14,52s. O tři desetiny 14,82s skončili druzí pravidelní účastníci Extraligy – kluci z Jankova. Čas 15,56 stačil letos na třetí místo klukům z Louňovic. Nicméně o třetí až deváté místo panoval tuhý boj, kdy se se sedm družstev vtěsnalo mezi necelé 4 desetiny. Nedokončila čtyři družstva Radošovice a Tomice. Miřetice – neplatný pokus za přešlap a v lize málo vídaný neplatný pokus Chmelné za špatný start.

Ženskou kategorii ovládly holky ze Sloupu – jedinou 17-kou základního kola. Druhé Zdislavice a třetí Petrovice už obhajovaly nízké 19-ky. Hezky rozběhnuto měly i Louňovice B – 16,54s na pravém proudu a 22,35 vlevo stačilo pouze na účast v rozstřelu bez vyššího umístění. Nedokončila 3 družstva žen (Dalovy, Malovice) a Křížov s PS-12, kterým se ani na svůj druhý pokus v lize nepodařilo srazit terče.

Závěrečné rozstřely znamenaly prolomení obou rekordů daměnické dráhy. Louňovice B nastavily nový čas dráhy 17,03s. V mužské kategorii probíhal o vítězství tuhý souboj a k vidění byly opravdu perfektní výkony. Muži ze Zdislavic šli velice pěkně na 14,86s. Louňovice ale dokázali jeden ze svých TOP časů a výkonem 14,60s málem brali sud piva. Jenomže kluci z Jankova nic nepošetřili a sestříkli v čase 14,29 (14,11 PP), který je novým rekordem trati.

Slavnostní vyhlášení jsme stihli ještě za krásného počasí, byly uděleny jak tradiční daměnické želvy, tak zejména putovní poháry vítězům dnešního závodu.

Děkujeme všem za účast a bezproblémový průběh soutěže.

SDH Daměnice

 

 

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Daměnicích.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free