Zpráva ze soutěže v Daměnicích

Vytisknout
Zveřejněno sobota 22. červenec 2017 3:59

  

Celkem 26 mužských a 9 ženských družstev se sjelo do Daměnic na již 6.ročník soutěže „O pohár SDH Daměnice“ pořádané tradičně pouze na 2B.

Po celou soutěž panoval nepříjemný čelní vítr, který ztěžoval práci proudařům. Každé zaváhání na sestřiku a netrefení přímo z první vody znamenalo nepříjemnou spršku a vytvoření neprůhledné mlhy.

Kdo dnes přijel o něco později, přišel alespoň v kategorii mužů o to nejlepší. Stupně vítězů si rozdělily týmy se startovními čísly 2,3 a 4. Domácí Daměnice vyběhli jako číslo 2, lehké problémy na sání, a drobný prostřik znamenal čas 15,26s (LP 14,89s). Další v pořadí útočili Drahňovice. Rychlá voda a dobré sestřiky zastavily časomíru na hodnotě 14,93s (PP 14,62s). Pro kluky to znamenalo vyrovnání osobního rekordu a zároveň vedoucí místo v soutěži! Hned poté odstartovali borci ze Ctiboře. Jejich pokus s časem 15,78s (PP 15,35s) je zařadil na třetí místo. Ačkoliv bylo na startu poměrně dost kvalitních družstev, hodně se kazilo. Zdislavice – proudař zůstal na základně. Chářovice B – nezapojený rozdělovač. Radětice – pomalejší voda.

A tak se tedy pořadí z úvodu závodu nezměnilo a kluci z Drahňovic slavili svůj prvních úspěch na BNL, pořadí na bedně u mužů:

  1. Draňovice, 2. Daměnice, 3. Ctiboř.

V ženské kategorii jsme zaznamenali pouze tři časy pod 20s. Nejlepší z nich patřil holkám ze Zdislavic 18,23s (LP 16,94s). Na druhém místě skončily Dalovy 19,06s a třetí Načeradec 19,57s. Domácím ženám útok vůbec nevyšel, po problémech na sání se nepodařilo sešroubovat savky a tak následovalo nekompromisní „N“.

V kategorii PS-12 bez úprav jsme zaznamenali pouze jediného zástupce mezi ženami SDH Břežany. Zatímco u mužů byl souboj o stupně vítězů zajímavější. Miřetice i přes chybu na rozdělovači zvládli sestříknout v čase 24,60s, ještě lepší útok zvládli Chotčiny 22,30s. Na krásném třetím místě doběhli Vilice v čase 30,07s. Muži z Vilic se zúčastnili ligy poprvé a předvedli divácky atraktivní útok, včetně netradičně ulitého startu, když se jeden ze závodníků pokusil po povelu „POZOR“ roztleskávat publikum. Jsme za první návštěvu tohoto družstva na naší soutěži rádi. V době, kdy nám družstva výrazně ubývají, bude liga ráda za každé družstvo, které má chuť závodit.

Finále závodu se odehrávalo v režii mužů ze Ctiboře15,08s a žen z Dalov 18,57s.

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Daměnicích.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free