Zpráva ze soutěže v Makově

Vytisknout
Zveřejněno neděle 5. srpen 2018 19:39

V neděli 15.7. proběhla v Makově hasičská soutěž v požárním útoku, která zároveň patřila do seriálu soutěží Benešovské hasičské ligy. Konkrétně se jednalo o její letošní čtvrté kolo. Pro makovské to byla premiéra v pořádání takovéto akce. S trochou nadsázky se do zajišťování průběhu soutěže zapojila půlka vesnice, zatímco druhá půlka vesnice přišla fandit. Všichni bez rozdílu pak byli z akce nadšení. Ačkoliv zde již byly v minulosti uspořádány soutěže lokálního charakteru, ligová soutěž je přeci jenom poněkud náročnější na organizaci. Zvláště při počtu družstev, který na soutěž přijel. Ten byl totiž v pravdě rekordní. Díky poloze na pomezí táborského a benešovského okresu, a díky dobrým vztahům s družstvy nejen z těchto dvou výše jmenovaných, se na makovskou dráhu sjelo celkem 38 družstev mužů a 21 družstev žen. Bez nadsázky můžeme říct, že bylo k vidění to nejlepší, co tyto dva okresy v požárním sportu nabízí. Rychlá dráha a především přítomnost špičkových družstev dala tušit, že  se diváci mají na co těšit. A opravdu se bylo na co koukat. V podstatě všichni favorité v mužské kategorii svojí roli potvrdili a hned pět z nich předvedlo čas pod 17 vteřin. Pomyslným, ale i skutečným, vítězem souboje táborských a benešovských týmů se stali kluci z týmu Krotějov Sport z okresu Tábor. Jejich čas 16,31s, který se stal zároveň rekordem dráhy, byl ale velmi těsně následován týmem Zahorčic (16,39s), kteří do Makova přijeli ze strakonicka. Na třetím místě se s časem 16,61s usídlil první tým také z benešovska, konrkétně muži z Jankova. V ženské kategorii se v základní části žádný tým pod 17 vteřin nedostal, i tak ale byly k vidění pěkné výkony. Nejrychleji si na dráze vedly ženy ze Sloupu. Jejich čas 17,04 do konce kategorie nikdo nepřekonal a tak tento sympatický tým zaslouženě vyhrál a zároveň stanovil rekord dráhy. Na druhém místě se usídlily děvčata z Malovic s časem 17,42s a nejlepší trojici uzavřely závodnice z týmu Daměnic (17,54s). Tíha domácího prostředí a náročný celovíkendový program se bohužel podepsal na výkonu domácího družstva mužů, který přes veškerou snahu svůj útok nedokončil. Ačkoliv velký počet soutěžních družstev dal pořadatelům poměrně zabrat, přesto soutěž proběhla bez větších problémů a po vyhodnocení družstev na finálním nástupu se všechny týmy rozjely ke svým domovům. Některé týmy to měly kousek, jako například Střezimíř nebo Smrkov, někteří museli vyrazit na cestu dlouhou i 70km. Z pohledu pořadatelů se akce vydařila maximálně a všichni doufají, že se soutěž závodníkům líbila a případně jim zachovají přízeň i v dalších letech.

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Makově.