Zpráva ze soutěže v Daměnicích

Vytisknout
Zveřejněno neděle 18. listopad 2018 18:36

 

Na soutěž O Pohár SDH Daměnice přijelo 30 mužských a 14 ženských družstev. Netradičně probíhala až v září jako předposlední kolo BNL. V popředí celkového pořadí se mezi muži přetahoval Jankov se Šponou Chářovice o každý bod a mezi ženami mohly definitivně potvrdit vítězství v lize ženy z Daměnic.

SDH Daměnice ženy vyběhly na dráhu z počátku startovního pole a nasadily laťku hodně vysoko časem 17,86s. Ostatní ženské týmy chodily pomaleji a tak jsme dlouho pohybovali kolem časů 20 sekund. Až ženy Malovice dokázaly stlačit čas pod 19 a sestříkly za 18,89s. A když ani ženy Zdislavic nezaútočily svým časem pod 18, a nikdo další nepřidával kvalitní sestřiky, bylo čím dál jasnější, že si domácí družstvo jde pro prvenství na této soutěži a tím pádem také pro celkové vítězství v lize.

Mezi muži byl souboj hodně vyrovnaný, většina startovního pole se nedostala pod 15s. Pouze kandidáti na celkové prvenství v lize se do svých útoků opřeli a jak jinak než s nejtěsnějším rozdílem. Špona Chářovice se rozběhla neskutečným tempem až k času 14,44s a očekávali jsme jak zareagují borci z Jankova. Ti se dostali na řadu až po přestávce a nenechali nic náhodě. Časomíra zastavena v čase 14,45s, což znamenalo nejtěsnější rozdíl, jaký kdy tato soutěž pamatuje a samozřejmě také pokračující boj o celkové prvenství v lize. Velkým překvapením, i když možná že už normálním jevem budoucnosti, bylo 3.místo Kohoutů Střezimíř, borcům se dnešní soutěž opravdu povedla, když sestříkli v čase 15,10. Na soutěži bylo přítomno velké množství specialistů na 2B z Brdské ligy, ale nejlepší umístění dosáhli až Sedlčany 5.místem.

V rozstřelech mezi ženami kralovaly ženy z Všechlap a to nejlepší nakonec si připravili borci ze Špony. Perfektním výkonem srazili terč v čase 14,30s. Jen o jednu setinu jim tedy uteklo vyrovnání rekordu naší dráhy, což znamená že ceny pro pokořitele rekordů pro ženy a muže opět zůstaly nevyužity.

Celou soutěž bohužel provázelo zdržení časomíry SDH Načeradec, za což se soutěžícím družstvům velmi omlouváme. Jako pořadatelé jsme se alespoň snažili bleskově připravit vyhlášení cen, které se konalo 5 minut po ukončení soutěže. Lukáš Vítek, SDH Daměnice

Copyright 2012 Benešovská hasičská liga - Zpráva ze soutěže v Daměnicích.
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free